o vinařství

Vinařství SIMENON
Ve vinařství SIMENON najdete chutná vína a přátelské prostředí s chutí tradice Jižní Moravy.

Jak děláme víno

Základem požadované kvality našich vín je co nejlepší vyzrálost a zdravotní stav hroznů. V našem vinařství SIMENON při výrobě vína zapojujeme moderní technologii, ale i tradici spojenou s dřevěnými sudy a spontánním kvašením. To ve víně nechá vyniknout terroir jednotlivých odrůd a poloh.  Hospodaříme na 4 ha vinic v tratích Dívčí hora a Nad sklepy ve Chvalovicích a U sv. Urbana ve Vrbovci. 
 

"V každém ročníku zkouším nové postupy, které víno posunují stále dál. Přitom se však snažím maximálně zachovat vínu osobitý charakter a tvář, které si přináší z vinic."- sklepmistr vinařství SIMENON Lukáš Kovalský.

HRDÝ ČLEN SPOLKU MLADÍ VINAŘI a VOC Znojmo

 

Proč SIMENON?

Název vinařství jsme nevybrali náhodou. SIMENON bylo jméno chvalovického rychtáře Simenona Nubfruhna. Ten v roce 1717 písemně strvrdil, že se v obecní chvalovické šenkovně budou dodržovat podmínky stanovené pro výčep vína Louckým klášterem. Tím byla nastavena laťka kvality a nároky na chuťové vlastnosti pro vybrané jazýčky zdejších pánů.

Přáli bychom si, aby se značka SIMENON stala i pro vás zárukou vybrané chuti a kvality bez kompromisu.

 

Znojemská vinařská podoblast a vína z Chvalovic

Vinařství SIMENON se nachází v tradiční jihomoravské vinařské vesničce Chvalovice poblíž rakouských hranic. Obec leží v údolí potoka Daníž, který spojuje ned několik vinařských obcí.

Chvalovice jsou součástí Znojemské vinařské podoblasti, kde se daří hned několika odrůdám vinné révy. V obci máme dochovanou sklepní uličku a místní sklípky jsou chloubou chvalovických vinařů. Každý rok v červnu se u nás koná den otevřených sklepů, kdy můžete ochutnávat vína od zdejších vinařů a samozřejmě nahlédnout do jejich sklípků. Největší viniční trať ve Chvalovicích se jmenuje Dívčí hora.

Centrem regionu je historické královské město Znojmo, které proslavilo tradiční historické vinobraní, ale i další kulturní akce spojené s vínem.